Zoomovat +

Zobrazit jiný případ...

Mrak Mrak

Eskinder NegaVězněn za kritiku vlády v Etiopii

Eskinder Nega je etiopský novinář. Psal články, ve kterých kritizoval vládu. Soud ho za to obvinil z terorismu a před dvěma lety poslal na 18 let do vězení. Proces byl prokazatelně nespravedlivý a Eskindera ve vazbě mučili. Novinář přitom jenom hájil svobodu slova.

Zobrazit celý příběh

Eskinder Nega byl uvězněn 14. září 2011 krátce po etiopském novém roce, a to za projevy a psaní článků kritizujících vládu, ve kterých vyzýval k dodržování práva na svobodu projevu. Byl souzen za podporu terorismu a 27. června 2012 byl shledán vinným z „přípravy a podněcování k teroristickým činům“, „činnosti v teroristické organizaci“ a „velezradu“. Dostal 18 let vězení. Amnesty International ho proto považuje za vězně svědomí, odsouzeného pouze za uplatňování práva na svobodu projevu.

Eskinder Nega byl pro své názory souzen a vězněn už několikrát. Předposlednímu, osmému trestnímu stíhání čelil i se svou ženou, a to za novinářskou činnost po povolebních protestech v roce 2005. Zadržen byl na 18 měsíců a poté propuštěn. Eskinderova žena v té době porodila ve vězení jejich prvního syna.

(Nepovinné)

Podporuji propuštění vybraných vězňů:

Pro vložení podpisu musíte zaškrtnout souhlas se zpracováním údajů.

Prohlašuji, že tuto petici podepisuji svým skutečným jménem a souhlasím s tím, aby moje jméno bylo použito pro tuto petici, jakož i zobrazeno na této webové stránce prostřednictvím imitace psaného podpisu.

Chci být pravidelně informován o případech (e-mailem). Přibližně každé dva týdny Vám zašleme krátkou informaci k aktuálním případům, které můžete okamžitě podpořit.

Odesláním údajů z petice vyjadřujete svůj souhlas podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů se zpracováním mých výše uvedených osobních údajů v rozsahu jméno, příjmení, e-mailová adresa za účelem odeslání petice adresátovi a v rozsahu e-mail a telefon pro zasílání informací týkajících se průběhu této kampaně. Tímto dávám souhlas se zpracováním osobních údajů a se zasíláním e-mailů o novinkách Amnesty International na dobu neomezenou, případně do odvolání tohoto souhlasu. Osobní údaje budou zpracovávány výlučně správcem osobních údajů Amnesty International Česká republika, o.s., se sídlem Provaznická 3, 110 00 Praha 1 a pouze za výše uvedeným účelem. Udělení souhlasu je dobrovolné. Osobní údaje nebudou předávány třetím osobám.

Partneři

Logo HAVAS Logo Vizeum Logo DPP Foto Škoda

Poděkování

Ilustrátor Mattias Adolfsson (mattiasa.blogspot.cz) Kresba designéra

Typografie: Måns Grebäck, Kimberly Geswein,
Dr. Marianne Steinbauer, Nikki Rodriguez

Ikona zavření